Mody żywieniowe – co jest teraz popularne?

  • na stronie 19 lipca, 2021
  • 101681 Wyświetleń
Mieliśmy już szał na lemoniadę, która stała się napojem zdrowotnym, makaron, który zastępuje węglowodany robakami, a nawet ciasto bez jajek. Teraz wydaje się, że trendy się zmieniają. Ale co dokładnie jest teraz popularne? Biorąc pod uwagę nasze nietolerancje pokarmowe i troskę o środowisko, szukamy żywności, która jest wolna od dodatków i konserwantów. Chcemy też jeść mniej mięsa z powodów etycznych i ekologicznych. Co więc jest nowego? Oto kilka produktów żywnościowych, które są teraz trendy.  

Dieta keto

Dieta ketogeniczna opiera się na fakcie, że organizm musi spalać tłuszcz jako główne źródło energii, aby schudnąć. Zasadniczo zmniejszasz ilość spożywanych węglowodanów, w tym cukru, i skupiasz się na spożywaniu większej ilości zdrowych tłuszczów, takich jak zdrowe ryby i wysokotłuszczowe sery. Usuwasz również nabiał i ograniczasz owoce do minimum. Jeśli brzmi to trochę ekstremalnie, warto przyjrzeć się faktom. Mamy długą historię błędnego rozumienia tej techniki spalania tłuszczu. Duże badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Harvarda w USA dotyczyło diety ponad 400 mężczyzn i kobiet, którzy stosowali dietę przez rok.

Dieta wegetariańska

Jak można się spodziewać, dieta wegańska jest rosnącym trendem. Â Ale weganie jedzą też wiele dobrych rzeczy, w tym zielone warzywa, dlatego alternatywy dla mięsa stają się coraz bardziej popularne. Bezmięsne burgery i bezmięsne cheeseburgery są często pyszne. Owoce morza Konsumenci znów jedzą ryby i doceniają korzyści płynące ze starożytnych zasobów rybnych i redukcji śladu węglowego. Odtłuszczone mleko Amerykanie coraz częściej sięgają po produkty beztłuszczowe, dlatego odtłuszczone mleko stało się swego rodzaju hitem. Obecnie, gdy mleko migdałowe i sojowe zajmują centralną pozycję, coraz więcej ludzi ponownie pije odtłuszczone mleko. Odtłuszczone mleko jest tańsze niż zwykłe, ale odtłuszczone mleko zawsze istniało. Czy możesz sobie wyobrazić kupowanie zdrowej alternatywy? Nie tak szybko. Możesz kupić i przygotować odtłuszczone mleko w domu za ułamek kosztów.

Dieta wegańska

Weganizm staje się coraz bardziej popularny. Weganizm to w zasadzie dieta składająca się z owoców, warzyw, roślin strączkowych, ziaren i orzechów. Niektóre mity na temat weganizmu mówią, że oznacza to, że ludzie nie jedzą sera lub jajek, a nawet, że jest to sposób na pomoc środowisku, ponieważ wiąże się z dużą ilością wegańskich posiłków przygotowywanych w domu. W weganizmie nie chodzi o unikanie jedzenia, ale o wybieranie takich produktów, które nie szkodzą ludziom i środowisku. Pod wieloma względami jest to filozofia, która leży u podstaw jedzenia dla wszystkich – nawet dla wegan. Jedzenie jest osobistym wyborem i możesz wybrać to, co jesz w sposób, który odpowiada twoim potrzebom i pasuje do twojego życia społecznego, a nawet filozofii. Może to oznaczać, że nie jesz w ogóle mięsa. Lemoniada Ten trend wzrastał i upadał na przestrzeni lat.

Flexitarian

Termin „flexitarian” wszedł do powszechnego użycia w zeszłym roku, aby opisać kogoś, kto jest wegetarianinem lub nawet wegetarianinem, ale pozwala na okazjonalny kawałek mięsa lub ryby, aby nakarmić mięsożercę w środku. Robaki Prawdopodobnie widziałeś już wcześniej zdjęcie „jagnięcego burgera”. To był wielki hit wśród konsumentów. Możesz zjeść burgera wołowego, kurczaka lub rybnego dzięki nowej rasie super chudego mielonego mięsa wołowego, które jest o 75% chudsze i 25% tłustsze. Czymś nieco innym są również „skórki wieprzowe”, czyli chrupiące kawałki wieprzowiny, które można znaleźć w lokalnych sklepach mięsnych. I wreszcie, w ostatnich latach rozwinął się rynek „bug burgerów”. Większość z nich pochodzi z mięsa świerszczy i termitów, które można wykorzystać w burgerach, klopsikach lub innych potrawach.
Przepisy: Popcorn
– minęły czasy kukurydzy z paczki. Teraz chcemy przestawić się na popcorn produkowany z wysokiej jakości świeżych ziaren popcornu, bez dodatku cukru, soli i środków aromatyzujących. – Minęły już czasy kukurydzy w paczkach. Teraz chcemy przestawić się na popcorn produkowany z wysokiej jakości świeżych ziaren popcornu, bez dodatku cukru, soli i aromatów. Ryż – chociaż zazwyczaj jest węglowodanem, ryż jest świetną alternatywą dla białego ryżu, który stracił część swoich wartości odżywczych. Jest bogaty w błonnik i zapewni Ci zalecane pięć posiłków dziennie. Chociaż zazwyczaj jest to węglowodan, ryż jest świetną alternatywą dla białego ryżu, który stracił część swoich wartości odżywczych. Jest bogaty w błonnik i dostarcza zalecanych pięciu produktów dziennie.
Weganin:
Weganizm polega na spożywaniu diety ubogiej w produkty pochodzenia zwierzęcego (mięso, drób, nabiał i jaja), ale zawierającej ryby, ser, jogurt i miód. Weganizm oznaczał kiedyś ograniczanie się do mleka, sera i jajek. Teraz jednak jest na granicy wejścia do głównego nurtu i staje się ważnym trendem żywieniowym. Weganizm był na kartach historii pioniera weganizmu Petera Singera. Zanim stał się sławny, Singer odrzucił mięso i inne produkty pochodzenia zwierzęcego. Po przeczytaniu książki Karola Darwina „O pochodzeniu gatunków”, która, jak odkrył, stała się głównym tematem debaty na temat ewolucji. Po tym, jak został wegetarianinem i zauważył poprawę swojego zdrowia, Singer zdecydował, że powinien zostać weganinem z powodów etycznych. Sześć zasad” weganizmu to: 1. Wybieraj produkty wolne od okrucieństwa 2. Unikaj produktów zawierających składniki pochodzenia zwierzęcego
Kategorie artykułów:
Przepisy

Komentarze są zamknięte.

Nie przegap! losowe posty ...